Od kiedy pamiętam, marzyłam o podróży do Paryża. Jest to chyba najbardziej znana i najczęściej odwiedzana stolica na świecie. Każdy z nas słyszał, że Paryż to miasto miłości, stolica mody, miasto artystów itp. Myślę, że warto chociaż raz w życiu odwiedzić Paryż, dać się ponieść atmosferze, odszukać siebie.
Ja miałam cztery dni aby odwiedzić najważniejsze i najbardziej znane miejsca Paryża. Zaczęłam od Muzeum Figur Woskowych Grevin. Jest to miejsce interesujące, pełne postaci ze świata show-biznesu, polityki, historii. Zarówno dziecko, jak i dorosły będzie miał frajdę kiedy zobaczy swojego ulubionego aktora, piosenkarkę lub znanego polityka. Największe wrażenie pozostawia jednak Le Palais des Mirages. Niesamowita gra światła, muzyki, luster - to pozostawia niesamowite wrażenie.
Kolejnym punktem podróży był spacer ulicami Paryża rozpoczęty pod budynkiem Opery paryskiej. Ogromny budynek z piękną fasadą w stylu eklektycznym. Stamtąd spacer na plac Vendome. Miejsce gdzie znajduje się najdroższy w Paryżu hotel Ritz, a także kilka ekskluzywnych butików, np. Coco Chanel. Na placu znajduje się także tabliczka upamiętniająca śmierć Fryderyka Chopina, który podobno mieszkał w jednej z kamienic na placu przed śmiercią.
Kolejny dzień to Luwr. Dawny pałac królów, a obecnie muzeum. Niesamowita Mona Lisa, namalowana z ogromną starannością, czy słynna Wenus z Milo to jedne z największych atrakcji tego miejsca. Poza tym wiele obrazów i rzeźb, które znane są choćby z podręczników do historii, sztuki.
Następne miejsce to serce Paryża: wyspa Cite wraz z katedrą Notre Dame. To właśnie w tym miejscu rozpoczęła się historia tego miasta. Katedra zachwyca swoją niesamowitą lekkością, pięknymi witrażami i nieco surowym wnętrzem. Tego dnia zdecydowałam się również na zwiedzanie Paryża nocą, miasto jest pięknie oświetlone. kawiarnie, neony, kabarety. Dzięki oświetleniu nabierają niesamowitego klimatu, a Wieża Eiffela o północy, widziana z Trocadero to niepowtarzalny widok.
| Wersal w miniaturze |
Moją przygodę po stolicy Francji zdecydowanie zapamiętam na długo. Miasto jest piękne, urokliwe. Warto tam być chociaż raz. Ja zamierzam jeszcze wrócić do stolicy Francji, bo wiem, że jest tam jeszcze wiele miejsc wartych odwiedzenia.
Podrózuję, więc jestem.
Ola
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz